Вікна

Як пофарбувати стару цегляну кладку

Як пофарбувати стару цегляну кладку Цегляна стіна сама по собі виглядає ефектно. Але навіть кладка з цегли з часом втрачає презентабельність, покривається дрібними тріщинами і высолом. Повернути естетичний вигляд будівлі, викладеної з такого матеріалу, можна з допомогою фарби.

Зазвичай цегляні стіни фарбуються так, що після обробки стики між цеглинами стають практично непомітними. Тому такий метод не підійде для власників, які бажають зробити контрастну по відтінку розшивку швів. Сама фарбування передбачає такі дії.

Усунення дефектів на цегляній стіні

Спочатку необхідно позбутися від бруду та пошкоджень, які можуть бути присутніми на стіні з цегли. В першу чергу кладка відмивається від бруду. Особливо інтенсивно цегляну стіну необхідно мити, якщо проводяться зовнішні роботи. Далі в тих місцях, де залишилося багато висолів, цегла затирається наждачкою. Тріщини або занадто глибокі шви обробляються шпаклівкою. Можна використовувати спеціальну замазку для швів. Незалежно від того, який склад обраний, після його нанесення поверхня повинна стати більш рівною і добре підходить для нанесення фарби.

Підготовка цегляної стіни до фарбування

Тепер потрібно створити умови, при яких лакофарбовий складу якісніше ляже на цегляну кладку. Фарба відшарується від цегли, якщо він попередньо не був знежирений. Деякі види цегли відрізняються особливо високою пористістю. Це створює додаткову проблему, оскільки пористий цегла інтенсивно вбирає фарбувальний склад. Щоб цього не сталося, потрібно обробити цегельну кладку ще і грунтом. Бажано наносити його в два шари. Після цього приступають до фінішної обробки.

Як пофарбувати стару цегляну кладку
Як пофарбувати стару цегляну кладку

Фарбування кладки з цегли

Можна використовувати для нанесення фарби кисть або валик. Але з цими інструментами працювати не дуже зручно. Тому оптимальним рішенням стане вибір пульверизатора. Головне, щоб фарба не потрапила на вікна, підвіконня або карниз будинку. Ці ділянки потрібно захистити, покривши їх малярською стрічкою або звичайним поліетиленом, закріпленим на скотч. Колір стіни буде насиченим, якщо пофарбувати цегла хоча б двічі. Фарбувати можна тільки за умови, що температура повітря не вище +25°. Інакше на цегляній стіні залишаться розводи.

Фарбування дозволяє зробити стіну з цегли більш естетичною та захищеною від руйнувань. Тому можна сміливо вдаватися до такого методу обробки. Він обов'язково дозволить добитися прекрасного ефекту.